مقاله

مفتول گالوانیزه گرم

مفتول گالوانیزه گرم

مفتول و یا سیم گالوانیزه گرم چیست؟

سیم گالوانیزه گرم از سیم فولادی کم یا پر کربن با کیفیت بالا ساخته شده است. در روی مذاب گرم شده، با پوشش ضخیم، مقاومت در برابر خوردگی قوی و عملکرد محافظتی بهتر غوطه ور می شود. بنابراین، به طور گسترده ای در زمینه های کشاورزی، صنایع ساختمانی، سازه های فلزی، انتقال نیرو و سایر صنایع مانند مش سیم، توری، حصار، بسته بندی محصولات و سایر مصارف استفاده میشود.

خصوصیات و ویژگی های کیفی مفتول گالوانیزه گرم:

– سازگاری با تمام مناطق و شرایط آب و هوایی

– ضد رطوبت ، خوردگی و زنگ زدگی

– مقرون به صرفه اقتصادی ، نصب آسان،

– دارا بودن سطح صاف و صیقلی

– ظرفیت تحمل بالا برای حمل اجسام سنگین-

– مقاومت عالی در برابر خوردگی ، زنگ زدگی ، محیط های اسیدی و قلیایی-

– انعطاف پذیری و نرمی بالا-

– استحکام کششی بالا

– تنوع در انواع و اندازه های مختلف

– طول عمر بالا

– شکل پذیری بالا

مشخصات فنی مفتول گالوانیزه گرم:

– قطر سایز : 50/0 الی 5 میلی متر

– استحکام کششی استاندارد

– روکش روی / zinc ( 60-80 گرم بر متر )

بسته بندی مفتول گالوانیزه گرم:

نوع ریز آن بصورت حلقه های 25 کیلوگرمی که با نایلون از جنس فیلم پلی اتیلنی بسته بندی می شود.نوع درشت آن بصورت حلقه های بوزن 100 الی 400 کیلوگرمی که با نایلون از جنس فیلم پلی اتیلنی بسته بندی می شود.

موارد و کاربرد مفتول گالوانیزه گرم:

به طور گسترده در صنایع محتلف صنعتی ، کشاورزی ، دامداری ، صنایع دستی ، ابریشم بافی ، حصار بزرگراه ، بسته بندی و سایر کاربردهای روزمره استفاده می شود. مانند زره پوش کابل ، سیم مش ، سیم خا ردار،انواع توری های حصاری و غیره

ساخت مفتول فولادی گالوانیزه داغ نمی تواند از بالا بردن و انباشته شدن جلوگیری کند. روند به ظاهر ساده نیز مشکلات زیادی دارد. در طول بالا بردن، معمولاً چندین رشته فولادی به طور همزمان با هم مونتاژ می شوند. به منظور جلوگیری از مقاومت خط بالابر در برابر فشار برای پدیده شکست، باید یک خط بالابر قوی و قوی انتخاب شود و تمام قسمت‌های رشته فولادی در طول فرآیند بالا‌کشی متعادل شوند تا از کج شدن جلوگیری شود. و منجر به بسته های شل می شود. در طول ساخت و ساز از هیچ فرآیند جوشکاری استفاده نکنید، در غیر این صورت رشته فولادی پیش تنیده به راحتی در طول فرآیند کشش شکسته می شود.

رشته فولادی خود دارای خواص مکانیکی خوبی است، بنابراین می تواند کار را پشتیبانی کند. با این حال، اگر فرآیند گرمایش روی مفتول گالوانیزه داغ در وسط انجام شود تا رشته فولادی تغییر شکل دهد، بر خواص مکانیکی خود تأثیر منفی خواهد گذاشت. . رشته فولادی پیش تنیده دارای سر پایه است و سر پایه نیز نقش مهمی در فرآیند ساخت دارد. برای اینکه این دو به خوبی با هم کار کنند، سازنده باید مقاومت مورد نیاز را هنگام سفارش توضیح دهد. به یاد داشته باشید که با محیط کار واقعی مطابقت داشته باشید.

نکته مهم دیگر این است که هنگام جابجایی رشته فولاد گالوانیزه داغ در محل ساخت و ساز، محصول باید توسط متخصصین یا تجهیزات آویزان یا بلند شود و مستقیماً روی زمین کشیده نشود، در غیر این صورت نیروی پیش تنیده مانند نیروی پیش تنیده خواهد بود. زمین ماسه و اجسام سخت اصطکاک ایجاد می کنند و سطح آسیب می بیند، به خصوص رشته های فولادی پیش تنیده که با سیم لخت توسط لایه روی پوشانده شده اند، سطح آسیب جدی می بیند که استفاده عادی را تحت تأثیر قرار می دهد.

بسیار مهم میباشد که مفتول های ما به بالا ترین میزان مقاومت برسند تا بیشترین عمر مفید و بهره وری را بتوان از آن برد.

نکته ی مهم در این زمینه نرمی و یکدست بودن محصول در طول کلاف است.برای اینکه بتوان از مفتول گالوانیزه گرم تولید شده در تولید توری حصاری – گابیون – فرنگی – مرغی و انواع سیم های خار دار استفاده کرد. مفتول گالوانیزه گرم در دو نوع پرکربن که سفت و مقاوم میباشد و کم کربن که نرم و قابل خم شدن میباشد تولید می شود این مفتول در طیف بسیار بالا وجود دارد واین موضوع باعث میشود مقاومت کششی محصول منحصر به فرد باشد در واقع کربن موجود در فولاد اولیه میزان نرمی محصول نهایی را مشخص میکند. موضوع آخر اینکه با افزودن آلومینیوم به روی ضمن اینکه مفتول را براق تر میکند می توان مقاومت خورده شدن آن را با استفاده از آلومینیوم بالابرد.

مزایای استفاده از مفتول و یا گالوانیزه گرم:

 - طول عمر بیشتر در مقایسه با گالوانیزه الکترو

 - فرآیند یک لایه آلیاژ آهن و روی روی سطح فولاد و یک پوشش روی خالص روی سطح خارجی ایجاد می کند. این آلیاژ مقاومت و مقاومت بالاتری در برابر سایشهای معمولی ارائه می دهد.

 - ضخامت پوشش روی می تواند تا 10 برابر ضخیم تر از پوشش الکترو گالوانیزه باشد.

معایب مفتول گالوانیزه گرم:

 - ضخامت روی می تواند در کل محصول ناسازگار باشد.

برای جلوگیری از زنگ زدگی مفتول گالوانیزه چه باید کرد؟

از مفتولی استفاده شود که هنگام استفاده دچار زنگ زدگی و خرابی نباشد.

مفتول را با یک مانع فیزیکی (مایع گالوانیزه ، رنگ و ضد زنگ) پوشانده شود.

که بهتر است قبل از استفاده هر دو روش ارزیابی شوند.

تفاوت مفتول گالوانیزه چینی و ایرانی:

نوع چینی آن ضخامت یکنواختی دارد و نرم است و وزن کلاف در آن ها یکسان است.

نوع ایرانی آن بدلیل گرم بون مقاومت بیشتری در برابر زنگ زدگی دارد.

خرید مفتول گالوانیزه گرم:

برای اطلاع از آخرین قیمت های روز با شماره تماس های داخل سایت با ما در ارتباط باشید.

قیمت مفتول گالوانیزه گرم:

با توجه به نوسانات بازار لطفا برای سفارش مفتول گالوانیزه و خرید با دفتر فروش تماس حاصل فرمایید.